Установка нової трансмісії: як покращити перемикання передач та спрощення їх використання?

Автомобільна коробка передач – це складна механічна система, заміна якої у разі пошкодження може бути дорогою. Ця вартість є причиною надзвичайної обережності, щоб переконатися, що він залишається чистим і працює ефективно протягом тривалого терміну служби. Основна мета трансмісій — переміщувати транспортні засоби з однієї точки в іншу за допомогою двигуна.

3 типи автомобільних трансмісій

Існує три види транспортних засобів:

 • Механічна коробка передач
 • Автоматична передача
 • Безступінчаста коробка передач

Автоматична коробка передач і механічна коробка передач часто вимагають періодичного обслуговування. Але безступінчасті коробки передач не потребують інтервалів обслуговування, оскільки вони поставляються як герметичні одиниці.

Як покращити свою автоматичну трансмісію

Існує до 6 способів значно підвищити надійність і продуктивність автоматичної коробки передач вашого автомобіля. Ось вони, розташовані без певного порядку:

1. Регулярне технічне обслуговування автоматичної коробки передач

Регулярне обслуговування вашої автомобільної коробки передач гарантує її довговічність. Ви можете відвезти свій автомобіль до місцевого механіка, але це можна зробити самостійно, якщо ви ентузіаст DIY. Однак вам знадобляться наступні інструменти/матеріали:

 • Захисний одяг
 • Одноразові рукавички
 • Ліхтарик
 • Гайковий ключ
 • Джек стоїть
 • Пара захисних окулярів
 • Піддон для крапель
 • повзучий
 • SAE та метричний набір головок
 • Колісні упори
 • Маленька воронка
 • Набір метричних і гайкових ключів SAE
 • Домкрат підлоговий
 • Новий фільтр

Переконайтеся, що ваш автомобіль припаркований на рівній поверхні. Переконайтеся, що коробка передач знаходиться в «парковці», оскільки ваш автомобіль є автоматичним. Закріпіть задні шини противідкатними упорами. Потім увімкніть стоянкове гальмо автомобіля. Ця дія блокує задні шини та запобігає їх зсуву. Розташуйте підлоговий домкрат під вашим автомобілем у зазначених точках домкрата. Натискайте домкрат, поки він не підніме автомобіль над землею, а його передні колеса будуть збалансовані в повітрі. Закріпіть підставки домкрата у відповідних місцях підйому та опустіть автомобіль, поки він не встане на підставки домкрата. Більшість сучасних автомобілів оснащені опорами для домкратів на зварному шві прямо під дверима та вздовж днища автомобіля.

Встановіть повзун під ваш автомобіль, щоб знайти масляний піддон трансмісії. Розташуйте зливний піддон під масляним піддоном трансмісії. Злийте рідину, від’єднавши пробку масляного піддона, якщо вона є у вашому автомобілі. Якщо це не так, відкрутіть кожен болт масляного піддона трансмісії, але залиште по одному болту в задній і передній частині піддону. Потім повільно відкрутіть кінець болта, щоб рідина витікала. Від’єднайте масляний піддон трансмісії. Зніміть гвинт спереду, щоб дозволити рідині, що залишилася, витекти. Зніміть масляний фільтр і замініть його новим трансмісійним масляним фільтром. Встановіть нову втулку, яка допомагає запобігти витоку на вході насоса.

Зішкрібте стару прокладку з масляного піддону трансмісії та картера. Закріпіть нову прокладку на масляному піддоні трансмісії та встановіть її на трансмісію за допомогою двох болтів. Запустіть двигун автомобіля, поклавши ногу на гальмо. Затягніть болти та заповніть трансмісію через відкритий порт за допомогою лійки. Увімкніть коробку передач на кілька секунд, а потім на нейтральну передачу ще на пару секунд. Переведіть коробку передач у нейтральне положення, перш ніж перевести її в режим «паркування». Ця дія допомагає запобігти пошкодженням, які можуть виникнути, якщо шини прокрутяться через гальма.

2. Зниження передач при русі з великим вантажем

Використання правильних налаштувань вашої автоматичної коробки передач також є одним із найефективніших способів покращити продуктивність вашого автомобіля. Якщо ви їдете через інтенсивний рух або несете важкі вантажі, використовуйте вибір приводу вашого автомобіля для трансмісії. Не переганяйте, оскільки це створює надмірний тиск на ваші передачі. Перевищення частоти може призвести до ковзання та непоправних пошкоджень. Тому завжди знижуйте передачі, коли ваш автомобіль несе великі навантаження.

3. Зміна звичок водіння

Коли ви змінюєте свої звички водіння, це покращує продуктивність і надійність автоматичної трансмісії. Почніть з керування своїм транспортним засобом і запропонуйте комусь стежити за всіма приладами. Зверніть увагу, коли коробка передач перемикається, і конкретні оберти за хвилину під час зміни. Більшість автомобілів оснащено тахометром для вимірювання обертів, але ви також можете взяти до уваги швидкість, з якою перемикалася коробка передач, якщо ваш автомобіль не оснащений датчиком обертів. Проаналізуйте дані, які ви записали, щоб відзначити швидкість або кількість обертів на хвилину, з якою відбулося зсув. Потім виконайте ще одну пробну поїздку, яку ви змінюєте, як тільки перемикаєте передачу.

4. Забезпечення правильного вирівнювання шин

Розташування шин вашого автомобіля значно впливає на роботу трансмісії, особливо під час руху. Якщо ви ентузіаст DIY, вам можуть знадобитися такі інструменти:

 • Ліхтарик
 • Захисний одяг
 • Пара одноразового одягу
 • Джек стоїть
 • Домкрат підлоговий
 • Колісні упори
 • Рулетка
 • Пара захисних окулярів тощо.

Однак залиште правильне регулювання шин та інші важливі завдання професіоналам, які знають, що вони роблять.

5. Правильне технічне обслуговування двигуна

Коробки передач знехтовані коли йдеться про загальну продуктивність автомобіля. Як тільки двигун автомобіля перегрівається, охолоджуюча рідина всередині радіатора закипає. Кипіння призводить до зникнення трансмісійної рідини в теплообміннику радіатора. Полагодити трансмісію може бути легко для більшості механіків. Але нерідко ці механіки забувають один простий факт: надлишок тепла спалює всі присадки в трансмісійному маслі. Коли це відбувається або коли трансмісійне масло випаровується, трансмісія оголюється, оскільки немає рідини для її очищення та захисту. Якщо двигун вашого автомобіля перегрівається або дає пропуски запалювання, усуньте цю проблему з двигуном автомобіля перед тим, як обслуговувати коробку передач.

6. Наявність і використання шин відповідного розміру

Використання правильного розміру шин має важливе значення для продовження продуктивності та терміну служби трансмісії. Шини сприяють зношенню системи трансмісії. Зношення відбувається через перевищення швидкості або перевантаження. Відвезіть свою машину до свого механіка, щоб вони попрацювали над колесами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *